Çocukluk Dizisi

0

Çocukluk, ekranları başındaki pek çok izleyicinin Behzat Ç. Olarak da tanıdığı Erdal Beşikçioğlu’ nun ekranlara geri döndüğü yapım olarak, Fox ekranlarında yerini almak için bekliyor.

9 Ekim tarihinde yayınlanmaya başlayacak olan dizinin senaryosu özgün olmasının yanı sıra, çok sevilen oyuncuları bir araya toplaması ile de ilgi çekici bir yapım olacak gibi görünüyor.

Konusu ve oyunculukları ile pek çok izleyiciyi ekran başına çekecek olan yapımda Erdal Beşikçioğlu ’nun yanı sıra sevilen oyuncu Burcu Özberk ve pek çok yapımda aranılan bir çocuk oyuncu olan Beren Gökyıldız da yer alıyor.

“Buraya Gelen Çocuklar Adlarını da Kaderlerini de Kendileri Belirler”

Konu olarak bir yetimhaneyi ele alan çocukluk dizisinde, Mavi ve Serçe isimli iki çocuk başta olmak üzere, yetimhanede kalan diğer çocukların da hikayeleri izleyici karşısına çıkacak.

Erdal Beşikçioğlu ‘nun yetimhane müdürü Muhsin Bey’i canlandırdığı yapımda, yetimhane de yaşayan, aileleri tarafından terk edilmiş ya da ilerleyen zaman içerisinde aileleri tarafından yetimhaneye gönderilmiş olan çocukların hayatları izleyici ile buluşuyor.

Daha bebekken yetimhane müdürü Muhsin Bey’in ellerine bırakılan Mavi, oldukça hırçın ve aykırı bir çocuktur. “Terk edilen çocuk vardır ama terk edilen anne baba yoktur” sözünü kendisine daha şimdiden hayat felsefesi olarak belirlemiş olan Mavi, yetimhanedeki çocukların ele başı olarak, başını derde sokacak pek çok işin içerisine girmektedir.

Kavgacı, huysuz ancak bir o kadar da temiz kalpli ve sadece bir ailenin özlemi ile yanıp tutuşan Mavi, çocukluk dizisinde baş rollerden biri olarak izleyici karşısına çıkacak.

Kendisini artık istemeyen ve kendisi ile ilgilenmeyen annesini terk etmesi için arkadaşı Serçe’ye cesaret veren Mavi, Serçe’yi de yetimhanede bulunan çetesine dahil ettikten sonra, kendisini önce evlat edinmek isteyen daha sonra vazgeçen aileler, kendini bulma süreci ve yetimhane müdürü Muhsin Bey’e duyduğu yakınlık arasında ikilemlerde kalarak büyüme sürecine girecektir. Henüz bir ilk okul çocuğu olan Mavi, her ne kadar kendisine umudun ve özgürlüğün rengini isim olarak seçmiş olsa da hayal kırıklıkları ve hayatında yer alan eksiklikler ile baş etmeyi öğrenecektir.

9 Ekim’de Ekranda Olan Çocukluk Dizisi Oyuncuları

Daha önce pek çok yapımda karşımıza çıkmış olan ve özellikle drama konulu dizilerin aranılan çocuk oyuncusu olan Beren Gökyıldız, çocukluk dizisinin ana çocuk karakterini canlandırıyor.

Çocukların evlatlık verilmesinden ve aileler ile olan takip sürecinden sorumlu olan kadın karaktere ise, daha önce Güneş’in Kızları ve Muhteşem Yüzyıl gibi yapımlarda da karşımıza çıkan Burcu Özberk hayat veriyor.

Her çocuğun kendi adını seçebildiği yetimhanede, Mozi, Bambi ve Serçe (Zeynep) karakterlerine ise, Kübra Süzgün, Nilay Yeral ve Derinsu Akkuş hayat veriyor. Senaryosu Ebru Hancıoğlu ve Veda Pars tarafından kaleme alınan yapımın yönetmenliğini ise Nadim Güç üstleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here