Gangs Of London 2. Sezon

0

Gangs of london İngiliz yapımı bir aksiyon ve suç dizisidir. İngiliz çetelerinin günümüzdeki halini bir TV dizisi olarak gözler önüne seren yapım gerek Türk gerekse yabancı izleyiciler tarafından büyük ilgi görmekte ve sevilerek takip ediliyor.

Aksiyon ve suç temalarının yanı sıra dram konusuna da değinen dizinin ilk yayınlama platformu olan Sky Atlantic, tıpkı diğer dizi platformları gibi işleyen bir sisteme sahip.

Dizi, Türkçe ’ye Londra çeteleri olarak çevrilmekte ve özellikle suç temalı dizi severler için harika bir alternatif olarak sektörde yer alıyor.

Gerek konusu gerekse ilham kaynağı olan The Raid filmi açısından incelendiğinde oldukça ilgi çekici bir yapım olmasının yanı sıra dizi, oyuncu kadrosu ile de göz dolduruyor.

Londra Çeteleri ve Bir Şehrin Çalkantılı Hikayesi

Gangs of london, İngiltere’nin en hareketli şehirlerinden bir tanesi olan Londra da yaşanan güç mücadelelerini konu ediniyor.

Oldukça dinamik olmasının yanı sıra yer yer kültür patlamaları da yaşayan Londra, belirli aileler tarafından, perde arkasından kontrol edilmektedir. Bu ailelerin en büyüklerinden birinin başında yer alan kişinin, bir suikast sonucu öldürülmesi ile şehir boşluğa düşer ve ortalık karışır.

Kürt, Arnavut, İranlı gibi pek çok farklı suç çetesinin birbirleri ile olan mücadelesini ve bu mücadele ortasında bir başka büyük ailenin yardımı ile ayakta kalmaya çalışan Sean Wallace’ ın hikayesi, izleyen herkesi büyülemekle kalmıyor, yeni bölümlerin gelmesi için izleyiciler arasında oluşan heyecanı ve beklentiyi de tetikliyor.

Babasının ölümünden sonra iktidarı devam ettirmeye çalışan ve bu arada karşısına çıkan pek çok engelle de başa çıkmaya çalışan Sean Wallace, Gangs of london dizisinde odak noktalarından biri olarak görülüyor. Sevilen ve gündeme oturan pek çok farklı yapımda yer almış olan tanıdık yüzleri bir araya toplayan yapım, İngiliz yapımı olan en iyi suç temalı dizilerden biri olarak görülüyor.

Gangs Of London 2. Sezonu ve Son Bölümü

Sky Atlantic orijinal yapımı olan Gangs of london dizisinde, Peaky Blinders, Game of Thrones ve Dunkirk gibi yapımlarda karşımıza çıkan ve tanınan yüzler yer alıyor.

Dizinin yayınlanan fragmanı büyük bir kitleyi heyecan içinde bırakmış olmakla birlikte, 2. Sezonun çıkacağı kesinleşmiş, ancak ne zaman çıkacağı ise henüz bilinmemekte. Cinemax ise, dizinin Amerika yayıncısı olarak, projeye dahil oluyor.

Dizi, içerisinde bir Türk oyuncuya da yer vermesinin yanı sıra, 23 Nisan tarihinde 9 bölüm olarak yayınlandı ve yayınlanan son bölümü ile, ardında meraklı bir izleyici kitlesi bıraktı.

Wallace ailesi içerisinde bir hizmetli olarak çalışan gizli polis Elliot, ailenin, babasından sonra geriye kalan varisi olan Sean Wallace’ı öldürür. Her ne kadar pek çok kişi Sean’ın ölümünün de bir kurgu olduğunu düşünse de oluşan patlamalar ve çıkan kavgalar aksini göstermektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here