Hercai son bölümde neler oldu?

0

HERCAİ REYYAN VE MİRAN

Yine birbirinden ilginç senaryoları ile Hercai Reyyan ve Miran yine zorlu savaşlar vermektedir. Azize’nin uğruna yıllarını harcamış olduğu ve intikamın asıl sebebini öğrenerek daha fazla kimsenin zarar görmesini istemeyen, bu intikamı artık bitirmek isteyen Reyyan ve Miran bir ayrılık oyunu oynayarak yalandan ayrılmaya karar vermişlerdir. Bu ayrılık ikisi arasındaki özlem ve tutkuyu en üst safhaya çıkarmıştır. Diğer yandan da Aslan’ın yan evde bilerek bıraktığı çakmağı bulan Miran, kıskançlık krizine girer ve ortalığı fena bir şekilde karıştırır.

Hercai Hazar

Hazar, Reyyan’ın hamile olduğunu zannetmektedir. Reyyan’ı ve bebeğini bu olaylardan uzak tutmak için onları uzaklara götürmek ister ve Zehra’nın yanına götürmeye karar verir. 42. Bölümde entrikaların bitmediği Hercai Hazar’ın planını duyan Miran çıldırır ve uzakları yakın etmenin yollarını aramaya başlar. Miran çıldırır. Reyyan’ın gitmesine fırsat vermeden hemen bir plan yapmaya başlar. Yaptığı sürpriz bir çıkışla Zehra’yı ona getirir. Ama Miran’ın bu hamlesi hiç beklenmedik olaylara sebep olmaya başlayacaktır. Azize, Aslan’ı bir türlü göndermeyii başaramamıştır.

Reyyan ve Aslan

Reyyan, Aslan’ın duvarında asılı olan fotoğraflarını görünce şok olur. Aslan, Reyyan’a deli gibi aşıktır. Aslan, Reyyan’ı kaybetmek istemiyor. Reyyan’a Midyat’tan gitmesi için asla reddedemeyeceği bir teklif sunmaya başlar. Reyyan ve Aslan bu görüşme ile büyük bir karar vermek zorunda kalırlar. Ama Reyyan’ın gönlü Mirandadır ve bu teklifi Reyyan kabul etmek istemez. Ama teklifi kabul etmediğine fazlasıyla üzülen Reyyan, Miran’ı düşünmekten kendini alıkoyamaz. Reyyan, Miran’ı görünce kararı için pişman olmaz. Çünkü aşk için bütün her şeye razı gelmek ister. Azize hazırlıksız yakalandığı bu durumun içinden çıkmak ve Reyyan’ı tekrar kendine çekmek için zor bir seçim yapmak zorunda kalır. Artık Reyyan, Azizenin sözlerine olan inancını kaybetmiştir. Reyyan, Azize’nin yapmış olduğu seçimlerle kendini daha büyük bir bilinmezliğin ortasında bulmaya başlayacak. Reyyan’ın verdiği aşk savaşına karşın, Azizenin acımasız intikam planını öğrenen Şükran da dahil olur ve ortalık karışmaya başlar. Reyyan zor durumda kalıyor ve herkes onun üstüne gelmeye başlar. Ama Reyyan, güçlü karakteriyle bunların da üstesinden geleceğine inanır. Mücadelesine devam eder. Reyyan’ın en büyük destekçisi olan Miran sayesinde bütün sorunları aşacaklarına inanır ve sadece sabreder.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here