Kırmızı Oda Dizisinin Konusu

0

Bu yıl televizyon dünyasına damga vuran Kırmızı Oda, etkisini hala sürdürüyor. Tv8’de yayınlanan Kırmızı Oda konusu, gerçek yaşam öykülerine dayanan hikayeler anlatılıyor. Kırmızı oda, hem oyuncu kadrosuyla hem de konusuyla yoğun ilgi görüyor. Yönetmenliğini Cem Karcı’nın yaptığı dizi, Cuma akşamları herkesi ekrana kilitliyor. Kırmızı Oda, Gülseren Budayıcıoğlu’nun gerçek yaşam öykülerine dayanan hikayelerinden Banu Kiremitçi Bozkurt tarafından senaryolaştırılmıştır. Bu dizide psikiyatri kliniğinde doktorların ve onlara başvuran hastaların hayatları hikayeleştirilmiştir. Kırmızı Oda dizisinin oyuncuları arasında Binnur Kaya, Burak Sevinç, Meriç Aral ve Evrim Alasya gibi dikkat çeken isimler bulunmaktadır.  Klinikteki doktorlar:

Binnur Kaya – Doktor Hanım.

Tülin Özen – Doktor Piraye.

Burak Sevinç – Doktor Deniz.

Meriç Aral – Doktor Ayşe.

Halit Özgür Sarı – Klinik Müdürü Murat

Kırmızı Oda Binnur

Binnur Kaya psikiyatri rolünü canlandırırken, düzenli olarak yanına gelen dikkat çekici hastalarını ise Meliha karakterinde Evrim Alasya, Alya karakterinde Melisa Sözen de en çarpıcı oyuncularından. Evrim Alasya’nın canlandırdığı Meliha karakteri Kırmızı Oda dizisinin ön plana çıkan karakterleri arasında yer almaktadır. Kırmızı Oda Binnur Doktor karakteri, oldukça ilginç tespitlerde bulunuyor.

Kırmızı Oda Meliha

Meliha, çok küçük yaşlarda annesi, babası ve ablasını kaybederek hayatın ilk sillesini yemiştir. Daha sonra kardeşlerine bakmakla yükümlü olan Meliha, Namık isminde bir adamla evleniyor. Meliha’nın Namık’tan iki kızı oluyor. Ama Namık’tan gördüğü şiddet onu derinden sarsıyor. Bu olayların en yakın şahidi olan Namık’ın oğlu Necdet, her zaman Meliha’nın yanındadır. Bu durum Namık’ın şüphesini çekiyor ve onu bahane ederek Meliha’yı sürekli dövmektedir. Meliha bu durumlarla savaşırken bir gece evinde yangın çıkıyor ve bir kızını kaybediyor. Kırmızı oda Meliha için itiraflarla dolu bir odadır. Meliha’nın hayat hikayesi izleyicilerin yüreğini burkuyor.

KIRMIZI ODA ALYA

Kırmızı Oda Alya ise küçüklüğünden beri sevilmeyen sürekli dışlanan yüzüne bile bakılmayan biri. Dizide hastaların geçmişte yaşadığı problemlerin şimdiki yaşantılarına nasıl yansıdığı söz konusu. Daha ilk bölümden itibaren ses getiren ve sonrasında sansasyonlara sebep olan dizi; diğer dizilerdeki gibi hiç bir olay, araba kazası, yangın, çocuk kaçırma,  hastane görüntüleri olmadan, sadece anlatımlardan oluşan olaylar örgüsü ile  seyirci kitlesinde neden  karşılık bulduğu merak konusu. Aslında cevabı çok basit. “Herkes, kendinden bile sakladığı yanını o odada gördü”. Hastalar o güne kadar söyleyemedikleri sırları dile getirirken izleyiciler de bugünlerine, geçmişlerine ve yarınlarına dair bir şeyler bulacak. Türkiye’de birçok insanın psikiyatriye ihtiyacı olduğu halde, maddi durumlardan dolayı gidemediği psikolojik tedaviyi, insanların evine getiren yeni diziyi mutlaka izleyin. Olay örgüsüyle kendinizden çok şey bulacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here