La Casa De Papel 5. Sezon

0

La casa de papel, yayınlanmaya başladığı sıralarda bir İspanyol televizyonunda gösterime girmiş ve ardından Netflix ile iş birliği yaparak ücretli platform üzerinden izleyicisi ile buluşmaya devam etmiştir.

Dizi, konusu ve oyunculukları ile oldukça ilgi çekici ve sürükleyici olmasının yanı sıra, İspanya hükümetinin ne kadar demokratik olduğunu da gözler önüne seriyor. İlk sezonu ile darphane soygununu konu alan dizi, ilerleyen sezonlarında İspanya Merkez Bankası’nın soygununu konu alıyor ve oldukça sürükleyici bir hikâye ve çarpıcı flashback sahneleri ile izleyicileri ekran karşısına çekiyor.

Her bölümü ile heyecan uyandıran la casa de papel, Profesör karakterinin detaylı planları ve bu planların işleyişi ile ilerlemekle birlikte, işleyiş sırasında çıkabilecek olan aksaklıkları da gözler önüne sererek izleyicilere keyifli ve heyecanlı bir seyir sunuyor.

Darphaneden Merkez Bankasına Uzanan Kayıp Dolu Yolculuk

La casa de papel, ilk sezonu ile izleyicisinin kalbine taht kurmuş ve büyük ses getirmiş bir yapım olarak karşımıza çıkıyor.

Her bir üyesinin bir şehir ismi ile anıldığı büyük soygun çetesi, Profesör önderliğinde toplanarak darphane soygununa girişir. Dizinin sevilen karakterleri Tokyo, Rio, Nairobi, Oslo ve Helsinki ile soygun işine girişen profesör, sonrasında kardeşi olduğu ortaya çıkan Berlin ile soygunu idare etmeye başlar.

Moskova’yı ekibe dahil eden profesör, ekip içerisinde aile ilişkilerine karşı olsa da Moskova’nın oğlunu da ekibe dahil eder ve soygun başlar. Sezonun ilerleyen bölümlerinde Moskova’nın oğlu Denver ile rehinelerden biri olan sekreter arasında filizlenen aşk, sezon sonunda bu rehinenin de ekibe katılması ile taçlanır ve rehine, ilerleyen sezonlarda Stockholm olarak izleyici karşısına çıkar.

Pek çok kişinin izlerken sinirlendiği karakter olan müdür Arturo ise, 2. Sezonda yine izleyici karşısına çıkmaktadır. Ilerleyen sezonlarda merkez bankasını soymayı kafaya koyan ekip, son sezonda bankayı soyma sırasında çok büyük bir sorun olan Gandia ile çarpışmak durumunda kalır ve bu çarpışma sonucunda ağır yara alan Nairobi, sezon sonunda Gandia tarafından öldürülür.

Sezon finalinde, ekibe profesör tarafından dahil edilen ve Lizbon adını alan dedektif Raquel, polisin elinden kurtarılır ve sorunlu dedektif Alicia’nın da ekibe katılacağının sinyalleri izleyiciye verilir.

La Casa De Papel Macerasında Devam Rüzgarları

La casa de papel, oldukça sürükleyici ve heyecan dolu sezonların ardından, 4. Sezon ile sezon finali yapmış ve 5. Sezonun çıkacağı haberi duyurulmuştu.

Ancak ilerleyen ve İspanya’yı da etkisi altına alan corona virüs nedeni ile çekimlerin ertelendiği biliniyor. 5. Sezonun son sezon olacağı söylentileri izleyici kitlesi arasında yayılsa da henüz kesin ve net bir bilgi verilmeyen bu konu hakkında bilinen en kesin ve net bilgi sezonun yayınlanacağı olarak kaydedildi.

Ne zaman yayınlanacağı konusunda ise halen kesin bir bilgi bulunmuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here