Lucifer Son Bölüm

0

Lucifer dizisi, özellikle sabah yıldızı anlamına gelen adı ile şeytan karakterine hayat veren Tom Ellis’in karaktere tamamen uyum sağlaması nedeni ile oldukça sevilen ve beğenilen bir dizi olarak biliniyor.

Netflix üzerinden yayınlanan dizi, ilk sezonundan itibaren izleyicinin kalbine taht kuran Lucifer karakterinin dünyaya gelmesi ve burada başına gelen olayları konu ediniyor.

Önce cennetten ardından da cehennemden kovulan hem melek hem de şeytan olan Lucifer, dünyada kendine bir yer edinmek için insanlar arasında yaşamaya başlıyor ve öncesinde kanatlarını geri almak için başladığı mücadeleye aşkını korumak için devam ediyor.

Sevilen ve yetenekli pek çok oyuncuyu bir arada bulunduran yapımda, Tom Ellis’in yanı sıra Lauren German, Kevin Alejandro, D.B. Woodside ve Aimee Garcia gibi isimler de yer alıyor.

Aşık Olan Hüzünlü Şeytanın İnsana Dönüşme Süreci

Lucifer, konu olarak bir çizgi romandan esinlenilmiş bir yapım olmasının yanı sıra, dizi içerisinde birçok kez Lucifer tarafından da bu durum ortaya dökülüyor.

Çizgi romanın orijinal halinde sarışın olan Lucifer karakterinin dizi de kara kaşlı kara gözlü olarak lanse edilmesi senaristler için de bir çeşit ilham kaynağı olarak iş görüyor. Daha önce farklı uyarlamaları ve yapımları da olan Lucifer, en çok bu son versiyonu ile ilgi çekmiş ve kitleleri karşısına toplamayı başarmıştır.

Bir şeytanın dünyaya gelerek kendisine bir yer edinmesi ve âşık olması gibi konuları işleyen dizide, Lucifer (sabah ışığı) Morningstar adı ile ortaya çıkan şeytan, önce cennetten kovulur ve kanatlarını kaybeder. Daha sonra sürgün edildiği cehennemden, kendi tabiri ile “tatile çıkmak” için ayrılan Lucifer dünyaya gelir ve burada kendine kocaman bir bar açarak, insanlar arasında kendisine bir yer edinir.

Belli başlı durumlar nedeni ile dedektif Chole ve kızı Trixie ile tanışan Lucifer, ilerleyen zaman içerisinde dedektife âşık olur ve bu durum, şeytanın insanlaşmasına neden olur.

Lucifer, kendisine yaverlik eden ve başka bir şeytan olan Maze ile işlerine devam ederken, bu ekibe dedektif Chole de katılır ve şeytan bir anda kendini dedektif ile birlikte adalete hizmet ederken bulur. Önce cennetteki erkek kardeşi Amenadiel, sonra annesi Lilith ve daha sonra ilk aşkı Eva ile dünyada uğraşmak durumunda kalan Lucifer, tüm bunların yanında, Chole ‘in kendisini olduğu gibi kabul etmesi için uğraşmaktadır.

Cinayet İşlemeyen Bir Seri Katil

Lucifer dizisinin yayınlanan son bölümünde, Chloe bir seri katili sorguya çeker ancak katilin itiraf ettiği cinayetleri kendisinin işlediği düşünmemektedir.

Bu sırada Pete, Ella’ya olan duygularını itiraf etmektedir ve her şeyin gerisinde Amenadiel, oğlunun sağlığı için oldukça endişelenmektedir.

Dizi, her bölümü ile izleyiciyi heyecanlandırsa da 5. Sezonun 8+8 sisteminde, toplamda 16 bölüm olarak yayınlanacağı ve ardından final yapacağı duyuruldu. Her ne kadar 6. Sezon için çıkış iddiaları olsa da kesin bir açıklama bulunmuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here