Netflix’te bir Türk dizisi: Atiye!

0

Atiye son yılların dikkat çekici yerli yapımlarından biri olarak dikkat çekmektedir. Yeni nesil internet TV projesi olan Netflix’in yerli yapımlarından biri olan dizinin ilk sezonu çok ciddi bir izleyici kitlesine ulaşmayı başarmış görünüyor.

Göbeklitepe’nin Mistik Tarihi Konu Ediliyor!

Şanlıurfa’nın Örencik Köyü Mevkii’nde çekimleri devam eden dizinin konusu ise şu şekilde; dizinin ana kahramanı çocukluğundan beri resim sanatına gönül vermiş bir ressam olan ve ailesi ile birlikte İstanbul’da sessiz bir hayat süren Atiye’dir. Atiye bu sakin hikâye içerisinde bir gün kendisine Erhan’dan gelecek olan telefonla her şeyin değişeceğini görecektir.

Gökbeklitepe kazı alanında çalışmalar yapan Arkeolog Erhan Atiye ’nin çocukluğundan bu yana çizdiği sembollerin Göbeklitepe kazı alanında keşfedilen sembollerle aynı olduğunu görür. Erhan, zaman kaybetmeden bu durumu Atiye ile paylaşır ve ikili Atiye’nin geçmiş yaşantılarının peşine düşer. Birbirinden gizemli detayların yer aldığı dizide Atiye geçmişine dair tüm ayrıntıları bir bir sorgulamaya başlayacaktır.

Oyuncu Kadrosu Oldukça Dikkat Çekici

Başrollerini Mehmet Günsur, Beren Saat’in paylaştığı melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Metin Akdülger, Civan Canova gibi isimlerin de kadrosunda yer aldığı dizi yayınlanan ilk sezonu ile özellikle sosyal medyada büyük ses getirdi.

Atiye dizisinin ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor ve Şengün Boysan’ın kaleme aldığı ‘Dünyanın Uyanışı’ adlı kitaptan ilham alınarak oluşturulan senaryo, Şanlıurfa Göbeklitepe’de çekiliyor. Ortalama her bölümü 50 dakika kadar süren dizinin her bölümünde bir hayat hikâyesi konu ediliyor.

Dizinin senaryosu da Jason George, Nuran Evren Şit, ve Fatih Ünal’dan oluşan bir ekip ile yazılıyor. Son yılların en iddialı yapımlarından biri olarak ifade edilen Atiye dizinin, ilk sezonunun tamamlanması ile birlikte ikinci sezonun çekimlerine yönelik hazırların başladığı da sosyal medyadaki haberler arasında yer alıyor. Yayınlanan ilk sezon boyunca Netflix yapımları içerisinde 2. Sırada yer alan dizinin, yeni sezonunun da, ciddi bir hayran kitlesine ulaşacağı ve yakalayacağı başarı ile ilk sezonu gölgede bırakarak kendi rekorunu kıracağı düşünülüyor. Yeni sezon da oyuncu kadrosunda sürpriz isimlerin de dâhil olması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here