Upload Dizisi Yeni Sezon

0

Upload, özellikle konu olarak pek çok kişinin oldukça dikkatini çeken bir yapım olarak ekranlara geliyor.

Ütopik ve fantastik bir dünyanın işleyişini konu alan dizide yer alan oyuncular ve dizinin genel konusu pek çok kişi tarafından oldukça seviliyor ve dizi hevesle takip ediliyor.

Yayınlanmaya başladığı tarihten itibaren özellikle ütopik gerçeklik konulu yapımları tercih eden kitleler için muazzam bir alternatif olarak seçenekler arasında yer alıyor. Upload, 2033 yılında geçen bir konuyu işlemekle birlikte, insanlara ölümden sonra sanal bir yaşam seçme hakkının verildiği bir olasılık üzerinden işleyiş gösteriyor.

10 bölümlük ilk sezonun yayınlanmasının ardından, izleyici kitlesinin ikinci sezonu beklediği bilinmekle birlikte, bu konuda henüz bir açıklama olmadığı da biliniyor.

Sanal Gerçeklikte İkinci Bir Yaşam

2033 yılında, insanların belleklerinin ölümden sonra sanal bir ortama kalıcı olarak aktarılabildiği bir dünyada yaşanan olayları konu edinen Upload konunun meraklıları için oldukça sürükleyici ve farklı bir anlatım tarzı sergiliyor.

Nora, insanların zihinlerini kalıcı olarak kendi sistemlerinde muhafaza eden lüks bir sanal gerçeklik firmasında müşteri hizmetleri departmanında çalışmaktadır. Şirket, ölümden sonra insan zihinlerini kendi sistemi içerisine yüklemekte ve muhafaza etmektedir.

Sürücüsü olmayan arabası seyir halinde iken kazan yapan parti çocuğu Nathan ise, kız arkadaşı tarafından zihninin bu şirketin sistemine yüklenmesi sonrasında, sanal ortamda tekrar yaşamaya başlar.

“En iyi dijital 2. Hayatınızı yaşayın” sloganı ile insan zihinlerini kendi dijital platformunda tekrar hayata döndüren şirketin müşteri hizmetlerinde görev yapmakta olan Nora ise, Brooklyn doğumlu, oldukça romantik bir karakterdir ve ilerleyen dönemlerde, oldukça yakışıklı olan parti çocuğu Nathan ile yolları kesişir.

Her ne kadar komedi ağırlıklı başlamış olsa da Upload dizisi, sezonun ilerleyen bölümlerinde daha romantik ve daha dramatik bir hale gelmiştir.

Karmaşık Duygular ve Tehlikeli İlişkiler

Upload, 1. Sezonu 10 bölüm olarak tamamlamış ve her bölüme, bölüm ile ilgili bir isim vermiş olan, farklı konusu ve eğlenceli işleniş tarzı ile beğeni toplayan bir dizidir.

Amazon Prime orijinal yapımı olan dizinin ikinci sezonunun ne zaman çıkacağı ya da çıkıp çıkmayacağı hakkında kesin bir bilgi bulunmamakla birlikte, büyük bir izleyici kitlesine sahip olmayı başarmıştır.

Yüksek bütçeli ya da dev bir yapım olmamasına karşın kısa süreli bölümleri ile akıcılığı yakalamayı başarmış olan dizi, oldukça sürükleyici ve hareketli bir tempoya sahiptir.

Dizinin yayınlanan ve muhtemelen sezon finali olan son bölümünde ise, parti çocuğu, yakışıklı ve vurdumduymaz olan Nathan anılarına yeniden kavuşur. Anılarının geri yüklenmesi nedeni ile duygusal olarak da değişim gösteren Nathan halen sanal platformdadır.

Sanal platform içinde olması ve anıların geri yüklenmesine bağlı olarak geçirdiği duygusal değişimler ise, fiziksel olarak halen yaşamakta olan Nora’yı büyük bir tehlikeye atar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here