Uyanış: Büyük Selçuklu 4. Bölüm 2. Fragman

0

Türk tarihini dizi olarak çekmeye devam eden TRT1’in ikinci serisi olan Uyanış: Büyük Selçuklu’nun yeni bölümü 19 Ekim 2020 akşamı 20.00’da TRT1 ekranlarında olacak. Bu yazımızda,

Bu yazımızda Uyanış: Büyük Selçuklu 4. bölümünün 2. fragmanını izleyebilirsiniz.

Başrollerinde Buğra Gürsoy, Hatice Şendil ve Gürkan Uygun’un rol aldığı dizide Büyük Selçuklu Devleti’nin kuruluşu kurgusal bir şekilde anlatılmaktadır. Dizide Selçuklu İmparatorluğu’nun padişahlarından Melikşah’ın hayatı anlatılırken aynı zamanda devletin yapısı, önemli siyasi olaylar ve savaşlar da anlatılmaktadır.

Uyanış: Büyük Selçuklu 4. Bölüm Özeti

Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin 19 Ekim akşamı yayınlanacak 4. bölümünde aşağıdaki soruların cevabı alınabilir,

  1. Rüstem ve Arslantaş’ı kurtarmak için Şelemzar Emiri İlteber’in köşküne gizlice sızan Sencer, İlteber’in kızı Turna’ya yakalanmıştır. Burada merak edilen olay, Sencer’in İlteber’in adamlarına teslim edilip edilmeyeceği. Acaba Turna, aşkını hiç sayıp sevdiği adamı teslim edecek mi? Tabi Turna’nın seçiminin ikilinin aşkına olacak etkisi de merak edilen bir diğer olay.olacak.
  2. Sencer’in kim olduğunu öğrenen Yorgos, Sencer’i bulamayınca çadırında uyurken yakaladığı Başulu’yu mu öldürecek?
  3. Sencer Rüstem ve Arslantaş2ı kurtarabilecek mi?
  4. Sencer aynı zamanda Anadolu Türkmenleri ile Melikşah arasında çıkacak olan savaşı önleyebilmek için yeterli delilleri toplayabilecek mi?
  5. Melikaş ve Kamaç olduğunu bilmeden, casus olduğunu düşündüğü bu iki kişinin peşinden adam yollayan Andreas, askerlerinin öldüğünü öğrenince nasıl tepkli verecek?
  6. Bir önceki bölümde Terken, Melikşah’ı Elçin konusunda uyarmak için yola çıkmıştı ama yolda kaza geçirmişti. Hamile de olan Terken’in ve karnındaki bebeğinin akıbeti ne olacaktır?
  7. Avlakta Tapar ve Melikşah ile Anadolu Emirleri üzerine tartışan ve Melikşah’ın öfkesini üzerine çeken Elçin’in attığı ok Melikaşah’ı bulacak mı, bulsa da öldürecek mi acaba?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here